Dočekujući godinu u kojoj postaje omladinska prestonica Evrope, Novi Sad okuplja umetnike iz Poljske, SAD, Rusije, Kine, Slovenije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, povezujući ne samo različite meridijane, već i različite žanrove i lokacije.
Vladajuća koalicija SNS, SPS, LSV i POKS odbila je na današnjoj sednici više stotina prigovora građana i dozvolila zidanje solitera na mestu zelene površine na uglu Kisačke i Jovana Subotića.
Svi zainteresovani građani u subotu, 15. decembra kod Crkve imena Marijinog (Katedrale) biće u prilici da izmere procenat kiseonika u krvi i popune upitnik o tome koliko znaju o tome šta radi anesteziolog.
Bivši advokat M. B. iz Futoga, okrivljen za krivična dela prevare i zloupotrebe poverenja, koji je duže bio nedostupan pravosuđu, juče nije prisustvovao glavnom pretresu, a šestoro svedoka i oštećenih su glasno negodovali još u hodniku ispred sudnice kad su videli da su došli uzalud.
Deo Satelita danas, 14. decembra neće imati grejanje i tople vode zbog izgradnje vrelovodnog priključka za objekat na uglu ulica Bate Brkića i Anđe Ranković.
Režim saobraćaja u delu Podbare biće izmenjen od danas, 14. decembra zbog izgradnje vrelovodnog priključka za objekat na uglu ulica Patrijarha Čarnojevića i Tekelijine.
Novosadska skupština u petak, 14. decembra razmatraće predlog odluke o koncesiji za Apoteku "Novi Sad", kao i niz urbanističkih planova, među kojima se izdvaja plan za livadicu na uglu Jovana Subotića i Kisačke.
Restrikcije vode u Novom Sadu i prigradskim naseljima trajaće do utorka, 18. decembra zbog prespajanja cevovoda sa izvorišta Petrovaradinska ada kod novog drumsko-železničkog mosta.
JKP "Vodovod i kanalizacija" u sklopu radova na izvorištu Petrovaradinska ada treba da priključi cevovod sa sremske i novosadske strane na novi Žeželjev most, zbog čega su uvedene restrikcije u vodosnabdevanju do 18. decembra.